Historia

Co jest grane 24

6777 imprez dziś
Do poczytania
 • Warszawa migrantów. Gdzie odkrywać wielokulturowe miasto?

  Warszawa migrantów. Gdzie odkrywać wielokulturowe miasto?

  W MIEŚCIE

  Muzeum Polin rozpoczyna edycję kursu "Wielowarszawa", podczas którego migranci i przewodnicy miejscy będą uczyć się, jak przez pryzmat przestrzeni miasta opowiadać historię bez powielania stereotypów.

Nie przegap!
 • Flora Danica. Stół królewski z Narodowego Muzeum Historycznego w Danii

  Flora Danica. Stół królewski z Narodowego Muzeum Historycznego w Danii

  wystawa

  Jeden z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych królewskich serwisów obiadowych "Flora Danica” będzie można oglądać już w sierpniu w Pałacu na Wyspie. Wystawa porcelany to efekt współpracy Muzeum Łazienki Królewskie oraz Zamku Frederiksborg w Hillerød (Dania). Od 5 sierpnia do 30 października, w Jadalni Królewskiej w Pałacu na Wyspie, zostanie zaprezentowana porcelana, która pochodzi z Narodowego Muzeum Historycznego na Zamku Frederiksborg w Hillerød. Będzie to serwis, jaki pojawiał się na królewskim stole w czasie świąt na przełomie XVIII i XIX w. Porcelana została wyprodukowana przez Królewską Fabrykę Porcelany (Den Kongelige Porcelainsfabrik) w latach 1790-1802. Prawdopodobnie miał to być dar dla carycy Katarzyny Wielkiej, jednak ze względu na jej śmierć, duńska rodzina królewska zatrzymała zastawę stołową do własnego użytku. Nazwa serwisu - "Flora Danica" - pochodzi od dekoracyjnych motywów namalowanych na poszczególnych jego częściach, talerzach, wazach itp. Są to precyzyjne odwzorowane rośliny duńskie, zaczerpnięte z rycin prezentowanych w naukowym atlasie botanicznym pt. "Flora Danica", którego pierwszy tom ukazał się w 1761 r.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Nowe przygody Aladyna

  Nowe przygody Aladyna

  komedia

  Ocena 3/6

  Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie