Historia

Co jest grane 24

5954 imprez dziś
Do poczytania
 • "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  KINO

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nagrodzono też m.in.: "Jestem mordercą", "Zjednoczone stany miłości", "Wołyń" i "Plac zabaw".

Nie przegap!
 • Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier. Dzień 7

  Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier. Dzień 7

  festiwal

  Program dnia: 09:00 Centrum Nauki Kopernik Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, 09:15 Muzeum Narodowe w WarszawieZajęcia "Warszawa - miasto legend, historii i ludzi", 10:00 Muzeum Powstania Warszawskiego Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem z audiodeskrypcją, 10:00 Zamek Królewski w Warszawie Zwiedzanie Zamku z tabletem zaopatrzonym w opisy sal w Polskim Języku Migowym. 10:00 Teatr GuliwerSpektakl "Aksamitny Królik", 11:00 Zamek KrólewskiWizyta u króla – zajęcia edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, 12:00 Muzeum Powstania Warszawskiego Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem z tłumaczem PJM, tabliczki z kodami QR z filmami w języku migowym, 14:00 Muzeum Warszawy - Muzeum Drukarstwa"Dłutkiem, piórkiem, rysikiem - artystyczne techniki graficzne" - wykład plus warsztaty dla osób indywidualnych, z niepełnosprawnością intelektualną, 15:00 Centrum Nauki Kopernik Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, 17:00 Zachęta Narodowa Galeria SztukiSztuka dostępna. Spotkanie dla osób niewidomych na wystawie Bogactwo, 17:00 Teatr PowszechnyWarsztaty teatralno-plastyczne, 17:00 Muzeum Warszawy - Centrum Interpretacji Zabytku „Symbole patriotyzmu” - wykład dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i z niepełnosprawnością słuchową – tłumacz PJM, 19:00 Teatr Scena Prezentacje (Żelazna 51/53)Spektakl „Seksbomba” - sztuka Carole Greep, 19:00 Teatr RomaSpektakl "Mamma Mia!" reż. Wojciecha Kępczyńskiego - z audiodeskrypcją, 19:30 Teatr PowszechnySpektakl „Minimum” w reż. Michała Salwińskiego.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Ostatnia Rodzina

  Ostatnia Rodzina

  biograficzny

  Ocena 5/6

  „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie