Inwestycje w Warszawie

Co jest grane 24

6767 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Pozorność perfekcji

  Pozorność perfekcji

  wystawa

  Wystawa Krzysztofa Golińskiego, “Pozorność perfekcji” towarzy programowi Warszawa | Berlin 2016, poświęconego nowym mediom i sztuce (post) internetu, organizowanego przez Fundację Badań Przestrzeni Publicznej TU oraz XS. "Pozorność perfekcji" składa się z prac stworzonych na przestrzeni 2016 roku. Prezentowane obiekty są rezultatem eksploracji obszaru na przecięciu chaosu i porządku. Artystyczna próba zmierzenia się z komputerową dokładnością, algorytmem i wpisaną w tę metodę pracy przypadkowością, dąży do odpowiedzi na pytanie, czy osiągnięcie doskonałości jest możliwe, a także czy jest potrzebne. Każda z serii powstała jako program komputerowy, który generuje geometryczną abstrakcyjną kompozycje wizualną. Liczba możliwych wyników jest nieograniczona. Każdy z nich jest unikalny, mimo że wszystkie zachowują zdefiniowane w ramach algorytmu właściwości. Zwieńczeniem procesu jest dokonanie przez artystę arbitralnego wyboru jednego z cyfrowych wariantów dzieła, a następnie przeniesienie go na fizyczne medium, za pomocą tradycyjnych technik wprowadzających organiczną niedoskonałość. Na wystawie po raz pierwszy zaprezentowany zostanie projekt "displaycement" stworzony we współpracy z Wiesławem Bartkowskim. Wystawa pamięci Krzysztofa Wyznera. Krzysztof Goliński (ur. 1981 w Wiedniu) - artysta multimedialny specjalizujący się w tworzeniu obrazów algorytmicznych, instalacji interaktywnych i obiektów generatywnych. Współzałożyciel grupy panGenerator. Nominowany w rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie magazynu Brief. Zdobywca Złotego Lwa na prestiżowym Cannes Lions International Festival of Creativity. Wykładowca School of Form.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nie oddychaj

  Nie oddychaj

  thriller

  Ocena 4/6

  Film opowiada historię grupy nastolatków, którzy włamują się do domu niewidomego mężczyzny, weterana wojennego. Jego ślepota ma stać się naturalnym ułatwieniem dla młodych bandytów, tymczasem okazuje się pułapką. Niewidomy mężczyzna szybko z ofiary staje się katem, prowadząc okrutną, brutalną, bezlitosną grę z włamywaczami. Jest przy tym sprawiedliwy - kiedy wyłącza światło, mówi uczciwie "Teraz wszyscy widzimy to samo". Ale to dopiero początek psychologicznej gry o przetrwanie…

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Żywioł. Deepwater Horizon

  Żywioł. Deepwater Horizon

  dramat

  Ocena 4/6

  Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie