Inwestycje w Warszawie

Co jest grane 24

6211 imprez dziś
Do poczytania
 • Miejskie jarmarki świąteczne. Gdzie po bombki i pierniki

  Miejskie jarmarki świąteczne. Gdzie po bombki i pierniki

  W MIEŚCIE

  Przyglądamy się jarmarkom świątecznym w różnych miastach i sprawdzamy, gdzie wybrać się po wonne przyprawy, pięknie zdobione bombki, dziergane na drutach szaliki

Nie przegap!
 • Eva Chełmecka. Miłość w czasach cyberkultury

  Eva Chełmecka. Miłość w czasach cyberkultury

  wystawa

  Wystawa "Miłość w czasach cyberkultury" Evy Chełmeckiej Wystawa "Miłość w czasach cyberkultury" to fuzja malarstwa, assemblage'u i obiektów rzeźbiarskich. Wywodząca się z surrealizmu technika assemblage'u, w pracach Evy Chełmeckiej i kontekście współczesnych czasów rozbuchanej konsumpcji, nabiera nowego wydźwięku - jest swoistym artystycznym recyklingiem. W swoich rzeźbach i kompozycjach artystka posługuje się przedmiotami zużytymi w znaczeniu komercyjno - konsumpcyjnym, zdaje się bawić odłamkami kultury luksusu, sięgając po takie materiały jak: eleganckie bombonierki, sztrasowa biżuteria, cekiny, fragmenty flakonów drogich perfum... Tytuł wystawy, oprócz tego, że pochodzi od jednej konkretnej pracy należącej do tego cyklu, jest też symbolem- parafrazą tytułu powieści Gabriela Garcii Marqueza. Patrząc bowiem na historię ludzkości z szerszej perspektywy - możnaby uznać cyberkulturę za zarazę naszych czasów, rozprzestrzeniającą się błyskawicznie i w wielu przypadkach noszącą znamiona chorobliwego uzależnienia. Cyfryzacja i postępująca technicyzacja naszego życia, choć ma wiele różnych oczywistych zalet, akurat w dziedzinie miłości, przyjaźni czy sexu, zdaje się mieć też nieco toksyczny wpływ - jako ,że wirtualny kontakt coraz bardziej wypiera ten osobisty... Postępująca technicyzacja naszego życia wpływa jednak nie tylko na to jak funkcjonuje człowiek w tym nowym, cały czas dynamicznie zmieniającym się kontekście, ale też powoduje nieodwracalną degradację środowiska. I właśnie ten temat jest kolejnym motywem przewodnim tej wystawy.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  akcja

  Ocena 2/6

  W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

 • Sully

  Sully

  dramat

  Ocena 2/6

  15 stycznia 2009 roku Airbus A-320 linii US Airways wystartował z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Gdy przelatywał nad Manhattanem, w maszynę uderzyło stado dzikich gęsi, niemal natychmiast unieruchamiając oba silniki. Pilot Chesley Sullenberger III nie stracił zimnej krwi i udało mu się dokonać niesamowitego wyczynu – wylądował na rzece Hudson, ratując życie 155 pasażerów. Ogłoszony przez media bohaterem, krótko cieszył się sławą. Choć wciąż napływały zaproszenia do popularnych programów, coraz częściej zaczęto podawać w wątpliwość słuszność jego decyzji. Clint Eastwood może i ma już 86 lat, ale najwyraźniej nie zamierza zwolnić tempa – oparty na faktach Sully to 35. film w jego reżyserskiej karierze. Choć cud na rzece Hudson uznano za wyjątkowe wydarzenie w historii lotnictwa, u Eastwooda happy end to zaledwie początek: prawdziwe kłopoty dopadły Sullenbergera dopiero po wypadku. Z pomocą grającego tytułową rolę Toma Hanksa (z fryzurą, której nie powstydziłby się sam doktor Emmett Brown) udowadnia, że społeczeństwo nikogo nie kocha bardziej niż zwykłych ludzi wykazujących się niezwykłą odwagą. Co nie przeszkadza mu w jednoczesnym pomniejszaniu ich zasług.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie