POWSTANIE WARSZAWSKIE DZIEŃ PO DNIUGodzina W - o 17 wybucha Powstanie Warszawskie. Do walki przystępuje ok. 35-40 tys. żołnierzy okręgu warszawskiego AK. Broni starcza jedynie dla co trzeciego z nich.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KALENDARIUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Z OPISAMI JERZEGO S. MAJEWSKIEGO I TOMASZA URZYKOWSKIEGO:
Kolejne dni można przewijać strzałką, można tez kliknąć na dowolny punkt na mapie


Opracowanie Adam Dychała


Inwestycje

Co jest grane 24

6645 imprez dziś
Do poczytania
 • Przewodnik koncertowy 2016. Metal, metal, ach to ty ...

  Przewodnik koncertowy 2016. Metal, metal, ach to ty ...

  MUZYKA

  Jesień w Polsce wybrzmi nie tylko świetnym popem, ale też i muzyką zdecydowanie cięższą, bardziej ekstremalną. Odwiedzą nas zagraniczne gwiazdy, a i rodzimi giganci też zagrają sporo koncertów.

Nie przegap!
 • Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2016. Dzień 2

  Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2016. Dzień 2

  jazz

  Wystąpią: 11:00 Adriano Adewale: Muzyczne podróże Cataplufa 18.00 Ghada Shbeir – Liban Tim Eriksen (USA) & Omar Sosa (Kuba) Catapluf to postać, którą fascynują wszystkie dźwięki. Jest bardzo ciekawy świata, a wyobraźnia prowadzi go wszędzie, gdzie tylko może kryć się muzyka: w garnkach, patelniach, wodzie, bębnach, a nawet w ludzkim ciele.Pierwszy raz Catapluf pojawił się w 2013 roku na zamówienie EFG London Jazz Festival. Jego twórcą jest Adriano Adewale, brazylijsko-angielski multiinstrumentalista i kompozytor specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych. Wielbiciele orientalnych pieśni docenią niezwykły talent Ghady Shbeir – libańskiej śpiewaczki mającej w swym repertuarze staro-arabskie melodie i pieśni sakralne. Ghada uznawana jest za jedną z najbardziej cenionych wokalistek koncertujących na Bliskim Wschodzie. Poza karierą solistyczną artystka uczy śpiewu w Narodowym Konserwatorium w Libanie. Trzecim i jednym z najbardziej oczekiwanych koncertów tegorocznej edycji jest występ amerykańsko-kubańskiego duetu - Tima Eriksena i Omara Sosy. Niezwykłość ich współpracy wynika z syntezy pozornie niemożliwych do połączenia elementów – amerykańskiego folku z punk rockowym brzmieniem reprezentowanym przez Eriksena oraz odważnych transowych rytmów z echem arabskiej lutni i elementami soulu i jazzu w wykonaniu Sosy, dzięki którym muzyk uważany jest za jednego z najoryginalniejszych i najodważniejszych artystów muzyki world XXI wieku.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie