Praga Południe

 • 11:29 Na Wisłostradzie na wysokości Kępy Potockiej zepsuła się ciężarówka Służby Oczyszczania Miasta. Jeden pas ...

Co jest grane 24

6470 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Ewa Kudłacik. Grochów odchodzący

  Ewa Kudłacik. Grochów odchodzący

  wystawa

  Wystawa malarstwa i rysunku autorstwa Ewy Piaseckiej Kudłacik pt. "Grochów Odchodzący". Wystawa odbywa się w CPK z okazji 100-lecia przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy. Ewa Piasecka-KudłacikUrodziła się w 1942 roku na warszawskim Mokotowie. W wojennej zawierusze wylądowała w podwarszawskiej Falenicy, gdzie dorastała. Niezwykły, letniskowo-wiejski krajobraz sosnowych okolic zapełnionych pełną uroku charakterystyczną architekturą świdermajera na zawsze pozostawił w niej ślad, budząc zamiłowanie piękna. Studia farmaceutyczne to był wybór z rozsądku. Ale po latach wypełniania zawodowych i rodzinnych obowiązków nadszedł w końcu czas na trochę przyjemności. I tak rozwinęła się pasja - od niepewnych początków aż po nagrody w profesjonalnych konkursach i oficjalne przyjęcie do grona plastyków przez Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w 2004 r. Uwielbia rysować „na żywo", wzbudzając sensację np. podczas rekonstrukcji bitew historycznych czy imprez folklorystycznych. To za rysunki właśnie otrzymała w 1995 roku „Złotego Smoka" na ARS-95 w Krakowie, a po 6 latach wielkoformatowe czarno-białe obrazy akrylowe na analogicznych Biennale zapewniły pierwszą nagrodę. Prace Ewy cenią również inni artyści - zilustrowała tomik wierszy Krzysztofa Kokota, jej rysunek zdobi folder Muzeum Farmacji m.st. Warszawy, ilustruje artykuły w prasie kobiecej, a wykonane podczas prób „Kandyda" rysunki Teatr Rampa zamieścił w programie sztuki.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Doktor Strange

  Doktor Strange

  fantastyka

  „Doktor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona to zrealizowana według scenariusza Jona Spaihtsa opowieść o neurochirurgu Stephenie Strange’u, który po groźnym wypadku samochodowym odkrywa tajemniczy świat magii i równoległych wymiarów. W tytułowej roli Doctora Strange’a zobaczymy samego Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”, „W ciemność: Star Trek”).

 • Wołyń

  Wołyń

  dramat

  Ocena 5/6

  Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

 • Ouija: Narodziny zła

  Ouija: Narodziny zła

  horror

  Kontynuacja przebojowego horroru z 2014 roku, który przy budżecie zaledwie 5 milionów dolarów przyniósł ich ponad 100. Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów znajdziemy się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać.W fotelu producenta zasiada sam Jason Blum, odpowiedzialny za produkcję przebojów kinowych z gatunku horroru - m.in. serii "Naznaczony", "Paranormal Activity" czy "Sinister".

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie