Mokotów

Co jest grane 24

5790 imprez dziś
Do poczytania
 • "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  KINO

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nagrodzono też m.in.: "Jestem mordercą", "Zjednoczone stany miłości", "Wołyń" i "Plac zabaw".

Nie przegap!
 • Aleksandra Kann-Bogomilska. Fala

  Aleksandra Kann-Bogomilska. Fala

  wystawa

  Wystawa Aleksandry Kann-Bogomilskiej "Fala" w Galerii Lufcik w Domu Artysty Plastyka Temat wystawy znajduje odzwierciedlenie w jej tytule „Fala”. Jest to jednocześnie tytuł mojej rzeźby powstałej w 2009 roku w marmurze i brązie. Fala jednoznacznie kojarzy się z ruchem z dynamiką z przyrodą. Fala to zjawisko powtarzające się jak cykl życia, jak nieuchronność przemijającego czasu. „Fala” uczuć zatrzymana w materiałach kojarzących się z bezruchem ożywa w kontakcie z widzem, oraz z jeszcze większą siłą w przeniesieniu martwej rzeźby w rzeczywisty świat ruchu tancerzy, muzyków i działaniu malarskim na żywych aktach dwojga ludzi. W tym działaniu trwającym zaledwie kilka minut łączą się odmienne dziedziny sztuki w jedną całość, prowokując do zadawania odwiecznych pytań dotyczących sensu istnienia, pytań o to czym są nasze działania jakie mają odzwierciedlenie w treści naszego życia oraz w naszych marzeniach. W projektowanej wystawie, obejmującej najnowsze rzeźby i kilka obrazów, ważnym wydarzeniem będzie dzień wernisażu, w trakcie którego chcę – wraz z artystką body artu z Izraela Lorą Tulchinsky i jej modelami oraz muzykami z polskiego zespołu muzycznego „Kwartludium” – wzmocnić siłę przekazu prac rzeźbiarskich, prac pozornie niezniszczalnych, krótkotrwałym działaniem twórczym nawiązującym tematyką do moich prac, ale powstającym na delikatnym „materiale”, jakim jest ciało ludzkie. Muzyka i taniec, jako improwizacje, powstaną pod wpływem tematu tytułowej rzeźby. (Aleksandra Kann-Bogomilska) Aleksandra Kann-Bogomilska uzyskała Dyplom Wydziału Konserwacji Rzeźby i Elementów Architektonicznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - w pracowni Profesora Adama Romana (1984). Oboje rodzice (Piotr Kann i Zofia Pociłowska-Kann) to rzeźbiarze. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Salon d'Automne International. Prowadzi stałą działalność twórczą w zakresie rzeźby, malarstwa i konserwacji zabytków. Jej prace, zwłaszcza te łączące obrazy z rzeźbami, wpisują się w ideę korespondencji sztuk.  Prace Aleksandry Kann-Bogomilskiej były wystawiane na wystawach indywidualnych, w tym w Domu Artysty Plastyka w Warszawie (wspólnie z matką - rzeźbiarką Zofią Pociłowską-Kann) oraz Londynie (w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym) i Paryżu (wystawa obrazów w Galerie Mona Lisa - 2015), a także na wielu wystawach zbiorowych, w tym w Domu Artysty Plastyka w Warszawie, w Berlinie, Sofii, Sydney, New Delhi (11th TRIENNALE – INDIA 2003-04" - National Academy of Art), w Paryżu (Salon d'Automne '2013 - rzeźba Calme; Salon d'Automne '2014 rzeźba Ból - Camille Claudel - dedykowane Matce; Salon 2014 de la SNBA [Narodowego Towarzystwa Sztuk Pięknych w Paryżu] – Caroussel du Louvre – rzeźba Calme,  Salon d'Automne '2015 - rzeźbaKurtyna milczenia), Tel Aviv (Salon d'Automne International France-Israël '2014 – rzeźby: STOP  i Fala), oraz w Strasburgu (Sculpturum '2015 - Salon Européen de la Sculpture (siedem rzeźb).

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie