Aktualności kulturalne

 • 19:09 To już wszystko na dziś. Na relację z warszawskich ulic zapraszamy jutro od rana.

Co jest grane 24

6173 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Jan Kucz / Antoni Janusz Pastwa

  Jan Kucz / Antoni Janusz Pastwa

  wystawa

  Wystawa rzeźby prof. Jana Kucza i prof. Antoniego Janusza Pastwy w Galerii Salon Akademii ASP w Warszawie Ogromną radością i satysfakcją napawa mnie fakt, że w Galerii Salon Akademii pokazujemy dzieła dwóch wspaniałych artystów, którzy trwale zapisali się w historii rzeźby polskiej – Jana Kucza i Antoniego Pastwy. Jan Kucz stał się już legendą. Nikt lepiej do niego nie potrafi tak trafnie reagować na absurdy otaczającego nas świata. Jego prace to swoisty artystyczny komentarz do nich. Wspaniałe realizacje - począwszy od form niedużych, aż po prezentacje pomnikowe - stanowią przykłady rzeźbiarskiego mistrzostwa, pogłębionego wielką wrażliwością i rozumieniem współczesności. Antoni Pastwa - o kilka lat młodszy od Kucza - jest zafascynowany jego twórczością, co sam wielokrotnie podkreślał. Dojrzałością i talentem bez wątpienia dorównuje mistrzowi. Z powodzeniem uprawia realizacje monumentalne (tj. Kwadryga na Teatrze Wielkim, reliefy na gmachu „Rezydencji Foksal”). Jego twórczość jest refleksją nie tylko nad ludzkim losem. Często skupia się na tematyce animalistycznej, czego dowodem są słynne psy i konie z cyklu „Cienie”, wykonywane zarówno w kamieniu, jak i brązie czy drewnie.prof. Adam Myjak - Rektor ASP w Warszawie Profesorów – rzeźbiarzy łączy coś, co sprawia, że wystawa osobowości tak różnych jest spójna. Braterska. Tak, jak braterska jest wspólnota stworzeńJarosław Mikołajewski

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Pasażerowie

  Pasażerowie

  fantastyka

  Ocena 3/6

  Wysokogatunkowe kino science fiction w znakomitej obsadzie. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe. W filmie zbaczymy także Laurence'a Fishburne'a, Martina Sheena i Andy'ego Garcię.

 • Sing

  Sing

  animowany

  Ocena 4/6

  W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

 • Powidoki

  Powidoki

  dramat

  Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka.

Tematy ważne dla Warszawy
Tematy
Inwestycje
Komunikacja
Galerie handlowe
Miejsca
Dzielnice
Ludzie