Rewitalizacja na prawym brzegu Warszawy to szansa na cywilizacyjny skok najbardziej zaniedbanych terenów w mieście. Tym razem zmiany nie ograniczą się do malowania fasad. Chodzi o podłączenie budynków do miejskich sieci, zlikwidowanie pieców na węgiel, budowę nowych mieszkań, inwestycje w sport, kulturę i edukację.
Co to za programNa dobre zaczynają się remonty praskich kamienic. W tym roku w ramach rewitalizacji już 30 budynków zostało podłączonych do sieci ciepłowniczej. Do końca roku dojdzie do tego jeszcze 10 kolejnych.
Modernizacje i remontyWarunki życia przynajmniej 10 tys. lokatorów zdecydowanie się poprawią. A dla niektórych ma to być skok cywilizacyjny w XXI w. wprost z XIX stulecia. Remonty mieszkań w komunalnych kamienicach to największe wyzwanie rewitalizacji Pragi.
Na co idą pieniądzeW przyszłym roku zacznie się przebudowa ulicy Środkowej na Nowej Pradze. Przekształci się w miejski podwórzec, czyli wspólną strefę dla pieszych, rowerzystów i kierowców.
Co się zmieni na ŚrodkowejMieszkanki kamienicy przy Strzeleckiej, sprzedawczyni z Różyca, właściciel znanego klubu, matka z lokalu socjalnego, socjolog z pl. Hallera. Jak im się żyje na Pradze?
Miejsce do życiaJeśli chcesz poznać szczegółowe plany rewitalizacji Pragi, skontaktuj się z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne obszary.
Telefony, e-maileArtykuły o rewitalizacji na praskim brzegu, które na bieżąco publikujemy w "Gazecie Stołecznej" i serwisie Warszawa.wyborcza.pl
Z Pragi i Targówka